ИМА ДОКАЗЕ ДА НИЈЕ КРИВ? Првоосумњичени за убиство мале Вање и Панча први пут у тужилаштву: Најавио да се неће бранити ћутањем
ЉУПЧО Палевски-Палчо, првоосумњичени за убиство Вање Ђорчевске и Панче Жежовског, приведен је на саслушање у скопско тужилаштво.
Фото: Принтскрин
Како сазнаје "Скопље1", тужитељка Јаклина Крстевска-Јосифовска испитаће га први пут, након што је изручен из Турске, где је био у бекству. Према сазнањима портала, он је у тужилаштву више од сат времена.
Палевски је већ рекао да се неће бранити ћутањем, а када је приведен на суду је показао да има доказе да није крив за убиства. Он је негирао било какву повезаност, иако изјаве осумњичених и докази којима располажу у Тужилаштву говоре другачије.
Влатко Кешишов, Велибор Манев и Боре Видевски већ су оптужени за два кривична дела убиства и отмице. За помагање се гони и Александар Ђорчевски, отац убијене Вање.
Оптужница је заснована на усменим и материјалним доказима о поступању окривљених, али како се наставља поступак против првоосумњиченог који је недавно изручен из Републике Турске, јавно тужилаштво не може да саопшти детаље у вези са доказним материјалом.
Подсетимо, нестанак 14-годишње Вање пријављен је 27. новембра, а Панче из Велеша 24. новембра. Њихова тела пронађена су 3. децембра. У вези са два случаја осумњичено је пет особа, од којих су три (Влатко Кешишов, Велибор Манев и Боре Видевски) признале кривицу.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО - НОВАК ЈЕ ПУЦАО СЕБИ У УСТА ИЗ МАМИНОГ ПИШТОЉА: Приче из хронике - Зоран Стеванић о сину кога је отео "земунски клан" и његовом самоубиству
Препоручујемо
ТУЖИЛАШТВО ОКОНЧАЛО ИСТРАГУ О УБИСТВУ ВАЊЕ: Један човек је још увек "под лупом"
20. 05. 2024. у 12:35
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)