"ПОБЕДИО" САМ СЕБЕ: Пленковић поново на челу ХДЗ-а
ХРВАТСКИ премијер Андреј Плековић је, према прелиминарним подацима након 97,05 одсто обрађених места, победио на унутарстраначким изборима ХДЗ-а на којима није имао противкандидата.

Фото: Танјуг/ХИНА
- Велика је част и обавеза бити још четири године на челу ХДЗ-а. Овим почињемо још један четворогодишњи циклус. Залагаћемо се да се ХДЗ окрене младим и новим бирачима, нас пет од шест је и у Влади РХ и радимо на програму са нашим партнерима - рекао је Пленковић.
Актуелни председник ХДЗ се захвалио члановима странке на великом одзиву, а добио је око 84.750 од укупно 84.940, преноси Јутарњи лист.
Истакао је да се радује наставку сарадње са члановима своје партије. Иван Анушић добио је око 80.000 гласова за место потпредседника.
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо

ХРВАТИ ОПЕТ НЕГОДУЈУ ЗБОГ РЕЗОЛУЦИЈЕ О ЈАСЕНОВЦУ: "То је лош и непотребан потез..."
02. 07. 2024. у 19:31

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ГЛУМИЦА И РАНИЈЕ ИМАЛА ПРОБЛЕМА СА ЗАКОНОМ? Бурне реакције Русије на хапшење Биковићеве бивше, захтева се СТРОГА казна
ЛЕПОТИЦА из Санкт Петербурга, која се прославила драмом "Лед", за око нам је запела захваљујући романси са партнером из поменутог филма, популарним српским глумцем који је и у Русији изградио завидну каријеру.
06. 09. 2025. у 11:32
Коментари (0)