ХРВАТСКИ МЕДИЈИ ТВРДЕ: Милановић без објашњења забранио војну вежбу

В.Н.
В.Н.

31. 07. 2024. у 16:58

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић без објашњења је забранио одржавање војне вежбе Хрватске ратне морнарице и Копнене војске на подручју Купара, која је требало да буде одржана од 1. до 3. августа.

ХРВАТСКИ МЕДИЈИ ТВРДЕ: Милановић без објашњења забранио војну вежбу

Foto: TANJUG/ FOTO HINA/ ADMIR BULJUBAŠIĆ

Према информацијама загребачког "Јутарњег листа", Милановић је усменим путем начелнику Главног штаба Тихомиру Кундиду пре два дана издао наредбу да се војна вежба не сме одржати.

У војној вежби је требало да учествује пет бродова – две ракетне топовњаче класе "Хелсинки", десантни брод минополагач и два десантно-јуришна брода. Сви бродови већ су испловили из сплитске луке Лора и налазили су се код Луке Груж у Дубровнику.

Након Милановићеве наредбе, бродови су се вратили у Сплит.

У вежби је требало да учествује и поморска група Команде специјалних снага и један вод Копнене војске. Реч је о редовној војној вежби синергије поморских снага, која се одржава у септембру на подручју Жирја.

Ове године Министарство одбране и Оружане снаге вежбу су померили на крај јула, пре обележавања прогона Срба у војно-полицијској акцији Олуја.

У Главни штаб и Министарство одбране није дошло никакво службено објашњење ове Миланвоићеве одлуке, преносе хрватски медији.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: МИНИСТАР МАРКО ЂУРИЋ ГОСТ ПОДКАСТА „НИЈЕ САМО НАСЛОВ”

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

Понуда дана: Нови концепт агенције Big Blue за лакши избор летовања