МИЛАНОВИЋ: Зауставити неконтролисано довођење страних радника
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да треба зауставити неконтролисано довођење страних радника, а онима који кажу да је такво понашање националистичко и расистичко поручио је да су манипулатори.
Foto: EPA/FILIP SINGER
- Ми ћемо морати да порадимо на томе да нема нечасних послова, а услов за то је да су послови пристојно плаћени. Није решење у неконтролисаном довођењу свакога ко одговара неком послодавцу. То смо уочили и то треба зауставити. И ко год каже да је такво понашање националистичко и расистичко, тај је манипулатор. То нема везе ни са каквом политичком оријентацијом, левом или десном, то је здрав разум. Нема нас 70 милиона, него једва четири и морамо чувати своје врло интелигентно и промишљено - поручио је Милановић у Камању, где је присуствовао обележавању дана те општине.
Хрватска ће, казао је, још неко време бити сведок да јој новац долази на основу чланства у Европској унији.
- Ми тај новац користимо релативно, могло би и боље и више. Сваки тај евро који је доступан, ако се не искористи, биће болан пораз јер тај новац неће долазити заувек - рекао је Милановић, саопштено је из његовог кабинета.
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)