ЦВИЈАНОВИЋ: Бећировић у СБ УН наступа искључиво као бошњачки члан Председништва БиХ
СРПСКИ члан Председништва БиХ Жељка Цвијановић изјавила је данас да је у БиХ немогуће усагласити заједничку платформу за спољнополитичке наступе, као и да Денис Бећировић наступа у Савету безбедности УН искључиво као бошњачки члан Председништва БиХ.
Фото Д. Поздеровић
Цвијановићева је нагласила да са људима са којима седи у Председништву БиХ није могуће постићи консензус, јер не желе да се одрекну једног странца који делује изнад демократски изабраних институција.
- Они неће да прихвате да смо ми који треба да решавамо ствари кроз договоре и дијалог. Они хоће да се ствари намећу, од стране међународног фактора, по њиховој вољи. Ту је немогуће усагласити заједничку платформу - истакла је Цвијановићева.
Она је додала да се не могу усагласити платформе за спољнополитичке наступе из простог разлога што имају различита мишљења о веома важним питањима, преноси РТРС.
- Као представник Републике Српске и српског народа заговарам да све институције и сви нивои власти, буду органи који доносе релевантне одлуке - рекла је Цвијановићева.
Савет безбедности Уједињених нација одржаће данас своју полугодишњу дебату о БиХ.
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)