ДАНАС ПРЕДСЕДНИЧКИ ИЗБОРИ У ХРВАТСКОЈ: Гласао Пленковић и кандидати (ФОТО)

Марија Стевановић
Марија Стевановић

29. 12. 2024. у 11:26

У ХРВАТСКОЈ су јутрос у 7 сати почели осми председнички избори, на којима се надмеће осам кандидата.

ДАНАС ПРЕДСЕДНИЧКИ ИЗБОРИ У ХРВАТСКОЈ: Гласао Пленковић и кандидати (ФОТО)

Фото: Танјуг/АП пхото/ХИНА

Гласао Пленковић и кандидати

Хрватски премијер Андреј Пленковић гласао је на свом бирачком месту.

- Трећи избори у 2024. години. Важно је да избори протекну у демократској атмосфери, што је традиција у Хрватској, и да се на њима потврди смер у којем се креће наша држава, а то је западни смер, смер поштовања владавине права и Устава и складно деловање институција - рекао је Пленковић, преноси портал Индеx.хр.

Фото: Танјуг/АП пхото/ХИНА

ХДЗ-ов председнички кандидат Драган Приморац гласао је на бирачком месту Шестински трг у Загребу.

- Данас је празник демократије, дан током којег ће грађани Хрватске одлучивати о будућности наше домовине. Зато позивам све да данас изађу и дају свој глас јер је данас неизмерно важан дан - рекао је Приморац.

Осим у Хрватској, гласа се у иностранству, у 38 држава - девет мање него пре пет година, а бирачко право има укупно 3.762.224 гласача, пренела је раније данас Хина. Своје право бирачи ће у Хрватској моћи да остваре на више од 6.500 редовних бирачких места и 123 посебна, на којима гласају затвореници, посаде бродова и бирачи у установама социјалне заштите.

Данашње изборе прати око 13.400 домаћих и пет страних посматрача, по два из САД и Литваније и један из Грузије. Прве изборне резултате хрватска изборна комисија ће објавити вечерас у 20 часова.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

ВУЧИЋ ДОШАО ДА ИЗЈАВИ САУЧЕШЋЕ, А ИЗ ОПОЗИЦИЈЕ НИКО: Исповест породице Фирић

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

КАКО ДА НЕ ОСЕТИТЕ ПРАЗНИЧНЕ ТРОШКОВЕ: Телефоном до мКеш кредита ОТП банке за неколико минута