МИЛАНОВИЋ ПРОТИВ ПРИМОРЦА: Почео други круг избора за председника Хрватске (ФОТО)
ОТВАРАЊЕМ три од четири бирачка места у Аустралији, вечерас је почео други круг избора за председника Хрватске у којем се за петогодишњи мандат надмећу Зоран Милановић (СДП и партнери) и Драган Приморац (ХДЗ и партнери).
Фото: Танјуг/АП
У 21 сат отворена су бирачка места у Канбери, Сиднеју и Мелбурну, потврдио је потпредседник Државне изборне комисије (ДИП) Јосип Салапић.
Четврто бирачко место у Перту, отвара се у поноћ, преноси Хина. На четири бирачка места регистровано је 1.080 бирача, четворо више него пре две недеље.
У иностранству се последња отварају бирачка места у Чикагу и Лос Анђелесу, у понедељак у 2.00, односно у 4 сата. Упркос пожарима, хрватски генерални конзулат у Лос Анђелесу, у којем се налази бирачко место, биће отворен за изборе, јер се ситуација с пожарима смирује, каже Салапић.
У иностранству се хрватски председник бира у 38 држава, у којима је регистровано више од 251 000 бирача, највише у Босни и Херцеговини (110.370), Немачкој (61. 783), Србији (42.128) и Аустрији (11.113 бирача).
У иностранству ће бити отворено укупно 105 бирачких места, 19 мање него пре пет година.
Највише их је у Босни и Херцеговини (42) и Немачкој (17), затим у Аустралији и САД (по четири), Србији, Италији (по три), Аустрији, Црној Гори, Канади, Швицарској и Мађарској (по два).
По једно бирачко место биће отворено у Словенији, Ирској, Великој Британији, Русији, Кини, у АП КиМ, Турској итд. Бирачко право има укупно 3.769.598 бирача у Хрватској и иностранству.
(Танјуг)
Препоручујемо
У ПОНОЋ ПОЧИЊЕ ПРЕДИЗБОРНА ТИШИНА: У недељу други круг председничких избора у Хрватској
10. 01. 2025. у 12:47
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)