УХАПШЕНИ ОРГАНИЗАТОРИ КОНЦЕРТА У ДИСКОТЕЦИ У КОЧАНИМА АВМУ: "Реч је о трагедији великих размера"
УХАПШЕНИ су организатори концерта у дискотеци у Кочанима где је ноћас у пожару погинуло најмање 50 људи, а повређено више од 100, објавили су медији у Северној Македонији.

Фото Shutterstock
Министарство унутрашњих послова (МУП) активно ради на утврђивању узрока трагедије, док је у току испитивање сведока и одговорних лица, а надлежне службе раде на утврђивању узрока несреће, наводи се у саопштењу МУП-а.
На терену су све надлежне службе, укључујући и јавног тужиоца из Основног јавног тужилаштва у Кочанима, број жртава и повређених се утврђује, а увиђај је у у току.
Јавни тужилац Републике Северне Македоније, као и основни јавни тужиоци ЈП Скопље и Републичког јавног тужилаштва Републике Северне Македоније, на путу су ка Кочанима.
Тужилаштво у Кочанима биће стављено на располагање свим тужилачким капацитетима за хитно поступање, поручују из Тужилаштва.
У болницу у Кочанима превезено је 30 повређених, а око 60 људи је транспортовано у штипску болницу, објавио је курир.мк.
Поред министра Панча Тошковског, на лице места већ су стигли Стојанче Ангелов, директор Централне војне комисије, и Александар Јанев, директор Бироа јавне безбедности.
Најављен је и долазак премијера Христијана Мицкоског.
Агенција за аудио и аудио-визуелне услуге Северене Македоније (АВМУ) позвала је на опрез приликом извештавања о трагедији у Кочанима.
АВМУ наглашава да је реч о трагедији великих размера у којој има људских жртава и да је потребно поштовати достојанство жртава и не наносити додатни бол њиховим породицама.
- Из ових разлога, информације које ће бити објављене морају бити тачне и проверене, а уколико се не могу потврдити или су претпоставке, то треба јасно навести - напомињу у АВМУ.
(Танјуг)

"РЕЦИТЕ МИ..." Трамп се нагнуо ка Порошенку, па му поставио питање које га је оставило у чуду
АМЕРИЧКИ лидер Доналд Трамп је током свог првог председничког мандата питао бившег украјинског лидера Петра Порошенка о томе да ли је Крим Русија.
13. 04. 2025. у 15:45

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ПРАВАЦ БЕОГРАД: Хрватски певач после хапшења стигао у Србију - Миле Кекин дошао дан после скандала
МИЛЕ Кекин је ухапшен у петак ујутру, а после испитивања у УСКОК-у пуштен је на слободу, након што је изнео своју одбрану.
12. 04. 2025. у 20:23
Коментари (0)