ТВРДИО ДА ИМА БОМБУ У АУТУ: Поднета кривична пријава против Загрепчанина
ЗАГРЕБАЧКА полиција поднела је кривичну пријаву против 67-годишњака који је у петак на Пантовчаку изазвао лажну узбуну тврдећи да у аутомобилу има бомбу, док је у његовом стану касније пронађена аутоматска пушка са шаржерима и муницијом.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Инцидент се догодио јуче око 9.45 сати када се мушкарац довезао аутомобилом до улаза у службену резиденцију председника Хрватске на Пантовчаку 241, изашао из возила и прескочио ограду, преноси Хина.
Задржало га је обезбеђење, а притом је изјавио да у возилу има бомбу.
Противексплозијским прегледом утврђено је да експлозивних средстава нема.
Мушкарац је приведен јуче након инцидента, а у наставку криминалистичког истраживања полиција га је осумњичила за лажну узбуну и недозвољено поседовање, израду и набављање оружја и експлозивних супстанци.
Приликом претраге његовог стана на подручју Медвешчака пронађена је аутоматска пушка са шаржером, још четири шаржера и муниција.
Осумњичени је након истраживања уз казнену пријаву предат притворском надзорнику, саопштила је данас загребачка полиција.
Из Канцеларије председника Хрватске Зорана Милановића јуче су поздравили брзу реакцију припадника Почасно заштитног батаљона и МУП-а и професионално поступање војних и полицијских службеника.
Такође су нагласили да нико у Канцеларији на који начин није био угрожен.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО-
Препоручујемо
ПЕВАЧ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА: Тужио домаћицу Б. Г. због коментара на Фејсу, па сазнао КО јој је МУЖ
30. 08. 2025. у 14:56 >> 15:04
ХРВАТСКА ТУЖИ КЋИ БРАНИТЕЉА: Избачена из полицијске академије због тога шта је урадила цимерки муслиманки
30. 08. 2025. у 10:57 >> 10:58
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета
ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.
11. 02. 2026. у 20:13
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)