СНЕГ И ЛЕД ОКОВАЛИ РЕГИОН: Температура пада на минус 15 степени - град на Јадрану забелео се након 17 година
СЛОВЕНИЈУ, Хрватску и БиХ захватила је јака снежна вејавица. Нападало је 10 до 30 цм снега, а саобраћај је веома отежан. Најкритичнија ситуација је на северу Хрватске и у Горском котару.
Фото: Д. Миловановић
Под снегом је и Загреб. Снег је завејао и Бањалуку.Температуре су испод 0 и следе ледени дани. Снег је завејао Истру, а забелели су и градови на северном Јадрану (Ријека, Пула). У Пули је ово први снег после 15 година.
На северном Јадрану дува и орканска бура. Истовремено, југ Далмације, Херцеговину и Црну Гору погоодиле су веома јаке кише и обилни пљускови са грмљавином, уз грмљавинске олује и непогоде.
Пало је и преко 300 литара кише, а многа насеља су поплављена. Под водом су и бројни путеви.
До краја дана снег ће вејати на истоку Хрватске, у Босни и на северу Црне Горе. Очекује се додатних 20 цм снега.
До вечери ће падавине престати, али ће четвртак јутро бити ледено.
У Словенији и на северозападу Хрватске очекују се температуре и до -15, у Загребу и до -14 степени. Ледено ће бити и у Босни, уз темпертуре до -10.
На северном Јадрану температура пада на -4, испод 0 ће бити све до средње Далмације, а на југу Далмације неће падати испод 5-6°Ц. Услед екстремно ниских температура очекује се и јака поледица.
Петак доноси благо отопљење, али и ледену кишу и опасну поледицу. За викенд стиже нови талас кише, снега и ледене кише, а у области Јадрана поново се очекују снажни пљускови са грмљавином и олује.
(Телеграф.рс)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
ЦРВЕНИ МЕТЕО АЛАРМ ЗА БОЖИЋ Ево шта нас очекује: Временска прогноза за среду, 7. јануар
07. 01. 2026. у 00:10
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)