ДОНЕТА ОДЛУКА: Македонски војници до краја године улазе у састав КФОР-а на Косову и Метохији
ВЛАДА Северне Македоније у уторак је усвојила Информацију о учешћу војника Армије ове земље у мисији НАТО пакта у јединицама КФОР-а на Косовуи Метохији, саопштено је у Скопљу.

Фото: Ministarstvo odbrane RSM
Поменутом одлуком Влада је задужила ресорно Министарство за одбрану „да предузме мере и регулише сва питања са надлежним институцијама НАТО и КФОР, за распоређивање јединице снаге једног вода и штабног персонала (укупно до 45 лица), у операцији КФОР на Косову и Метохији до краја 2020. године“.
Министарство одбране је у онавези да Владу извести о поменутим мерама за учешће у мисији НАТО операција КФОР-а на Косову и Метохији, најкасније до 15.децембра 2020. године.

Фото: Ministarstvo odbrane RSM
У Скопљу се истиче да је Мнистарство одбране, још пре формалног чланства земље у Северноатланску војну алијансу, у својим стратешким одбрамбеним прегледима, планирано да од НАТО команде затражи укључење јединице Армије ове земље у састав снага КФОР-а на КиМ.
У мисији КФОР-а на Косову и Метохији, (Косово форс), под вођством НАТО пакта, која делује од јуна 1999. после НАТО бомбардовања Србије, на одржавају мира тренутно је распоређено и ангажовано око 3500 војника из 28 земаља.

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (7)