ОДЛАЗАК У КНИН ЈЕ СРАМОТАН: Српска странка у Хрватској критикује Милошевића
ОДЛАЗАК Бориса Милошевића у Книн је погрешан, штетан и надасве срамотан, порука је Демократског савеза Срба, једне од политичких странака Срба у Хрватској.

Фото: Фејсбук
ДСС закључује како је то лош поступак за српски народ, а Милошевићев долазак у Книн не значи да представља српски народ, већ искључиво себе и хрватску владу чији је члан.
- Срби у Хрватској претрпели су многа страдања и неправде, али сачували су националну свест и достојанство које нису оставили Милошевићу на распродају - закључак је Главног савета Демократског савеза Срба. Позвали су и Милорада Пуповца и чланове СДСС-а да се супротставе наношењу националне срамоте, јер ће их то пратити генерацијама.
Председник ДСС-а Срђан Милаковић оштро је критиковао и Пуповца, тврдећи да су његовим гласом Срби постали национална мањина у Хрватској. По његовим речима Пуповца су хеликоптером довезли у сабор како би његов глас био пресудан код промене хрватског устава. Милковић сматра да је Пуповац и за време преговора Хрватске и ЕУ, те код пријема Хрватске у чланство прећутао какав је положај Срба у Хрватској, па на дневни ред није дошло решавање нагомиланих проблема који муче Србе.
- У Олуји су Срби претрпели страдање несагледивих последица и нико ко дели позитивне вредности људског друштва не може да очекује да представници српског народа учествују у прослави своје несреће. Јер, обележавање Олује је славље, а Срби разлога за славље немају - констатује Демократски савез Срба, уз напомену да овај поступак Милошевића не може да унапреди односе Срба и Хрвата, те Србије и Хрватске.
Препоручујемо

УБИЛИ СУ МИ БАБУ, АЛИ ИДЕМ: Милошевић се огласио на Фејсбуку - Зашто идем у Книн?
01. 08. 2020. у 12:24

ИМАМ ЖЕЛУДАЦ ЗА СВЕ: Милошевић открио шта мисли о одласку на прославу "Олује"
28. 07. 2020. у 21:45

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (11)