НЕСЛАВНИ КОРОНА РЕКОРДЕРИ: Са 275 новооболелих Хрватска бележи највећи пораст броја заражених у региону

Биљана Ристивојевић

24. 08. 2020. у 15:00

ПРЕМА последњим расположивим информацијама, највећи пораст броја заражених корона вирусом у региону забележен је у Хрватској, где број нових случајева ЦОВИД-19 износи 275.

НЕСЛАВНИ КОРОНА РЕКОРДЕРИ: Са 275 новооболелих Хрватска бележи највећи пораст броја заражених у региону

Танјуг

Како су саопштили надлежни у тој земљи, у Хрватској је 155 пацијената на болничком лечењу, а њих 12 је прилкључено на респиратор.

У 24 часа пре последњег пресека стања, у Хрватској је на корона вирус тестирано 1.718 особа.

У истом временском периоду у Босни и Херцеговини је регистровано 187 нових случајева заразе корона вирусом - 125 на територији ентитета Федерација БиХ, где је тестирано још 597 узорака, а 62 у Републици Српској, где су тестирана 302 узорка.

У Федерацији БиХ пријављена су три нова смртна исхода, јавља Фена.

У Албанији су потврђена 152 нова случаја ЦОВИД-19, а од те болести преминуло је још пет особа.

Међу 1.414 нових тестираних узорака у Северној Македонији забележено је 137 заражених, а једна особа је преминула.

Од последњег пресека стања у Словенији, потврђено је 34 нових инфекција од укупно 760 тестираних пацијената.

Како наводи портал "Словенске новице", познати су и подаци о броју импортованих случајева у Словенији.

Највећи број од 79 импортованих случајева стигао је из Хрватске, седам је стигло из БиХ, по три из Србије и Немачке, по два из Северне Македоније, Француске и Аустрије, и по један из Шпаније, Италије, Грчке и Пољске.

У Црној Гори, лабораторије Института за јавно здравље су од последњег пресека стања у тој земљи завршиле ПЦР анализу 267 узорака на ЦОВИД-19, међу којима су откривена 32 нова случаја заразе, а није било пријављених смртних исхода код пацијената инфицираних вирусом САРС-ЦоВ-2, јавља РТЦГ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

Коментари (0)

Озонски омотач – невидљиви штит наше планете