ГЕЈ ПАРАДА ОДРЖАНА У ЗАГРЕБУ: Тражили изједначавање права свих породица (ФОТО)
НЕКОЛИКО хиљада грађана учествовало је данас на 19. геј паради у Загребу која је протекла без инцидената.

Фото: ЕПА
Окупљени су затражили да се Уставом изједначе права свих породица, односно промену уставне дефиниције брака као заједнице мушкарца и жене из 2013, на начин да укључи и истополне породице.
Окупљање под слоганом "Слобода унутар и ван четири зида" први пут организовано је испред седишта хрватских инситутуција, Сабора, Владе и Уставног суда, на Марковом тргу где се окупило више стотина грађана.
Организатори су истакли да су се тамо окупили да би "од највиших органа власти захтевали да сруше зидове који и даље ограничавају њихова права, а истополне породице и даље гурају у други ред грађанки и грађана".
После окупљања и говора на Марковом тргу, окупљени су у колони и у пратњи полиције прошли централним градским улицама, преко главног загребачког трга, до парка Рибњак, где је настављен музички приграм.
Грађани, углавном млади, већином су носили заштитне маске. У колони су се вијориле заставе дугиних боја. На транспарентима су биле исписане поруке којима се тражи изједначавање права. Међу њима су се истицали "Различити људи једнака права", "Без подела на розо и плаво" и "Понос без предрасуда".
Поворку поноса подржали су и посланици зелено-леве коалиције "Можемо", Социјалдмеократске партије, као и потпредседник Владе из Самосталне демократске српске странке Борис Милошевић.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)