НАЖАЛОСТ ЦИЉЕВИ СУ ПРЕЖИВЕЛИ: Језиви коментари подршке нападачу из Загреба

ДАНИЈЕЛ Безук, 22-годишњак из Кутине, који је јутрос ранио полицајца испред седишта владе, пронађен је мртав мање од сат времена након напада.

НАЖАЛОСТ ЦИЉЕВИ СУ ПРЕЖИВЕЛИ: Језиви коментари подршке нападачу из Загреба

Фото: Фејсбук

Полиција верује да је младић пуцао себи у главу недуго након бекства са Трга Светог Марка. Безук је последњу поруку на Фејсбуку оставио непосредно пре самоубиства, написавши да је „било много превара и безобзирног гажења људских вредности без одговорности“.

Полиција још није објавила мотив напада на полицајца којег је младиц́ погодио са четири хица.

Како је објавио Телеграм, Безук није био посебно активан на друштвеним мрежама. Из његових ретких публикација осећа се љубав Марка Перковицћа Томпсона према оружју и музици, као и нетрпељивост коју је осецћао према Србима. Иако је имао 492 пријатеља, у року од неколико сати након што је идентификован као нападач, његова најновија објава добила је више од 1.500 свиђања и преко 200 коментара.

Безуков поступак осуђује врло мали број коментатора. Много је више оних који га подржавају и за његове поступке криве политичаре, друштво или систем, а поруке ове врсте привлаче највише реакција других коментатора. Најбројнији су, међутим, они који изражавају жаљење и изражавају саучешцће породици младицћа. Портал Телеграм.хр је извукао смо језиве коментаре које су људи оставили на Безуковом профилу до 14 сати.

Иако се неки питају на шта је Безуков напад био „реакција“, други се слажу да пуцање на полицајца није смело да се догоди, већ је неко „уништио народ“, па је таква акција вероватно нормална.

- Полицајац је колатерална жртва, нажалост преживео је, а нажалост и циљеви су преживели“, написао је неко, вероватно желецћи да сугерише да су праве мете биле, или су требале бити, оне у једној од зграда на Тргу светог Марка. Примедба је одговор на дужи коментар у коме се коментарише да је „порука јасна“, само „дечак је намеравао да метак погреши“.

- Како га полицајац није пустио унутра, велика је грешка!!! Сад би славили ослобађање Хрватске ... РИП поново - каже један коментатор који се опрашта од Безука, док други тврди да - народ има државу какву заслужује - али не оправдава овакав начин борбе против "зле владе".

"ПОЧИВАЈ У МИРУ. Показали сте праву поруку", "Није пуцао у праве“, бројне су поруке које не осуђују оно што је нападач урадио полицајцу, али сматрају да је Калашњиков требао да се окрене против других. „Биће још“, општи је консензус.

У складу са политичким ставовима које је покојни нападач прогласио, сањајући да Србе убија снајпером, поздрав ЗДС није недостајао у порукама на његовом зиду.

(Телеграм.хр)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (2)

ИМПРЕСИВНИ ЕНГЛЕЗИ: Горди албион очарао све издањем против Хрвата, тријумф над Ганом га води у нокаут фазу