АЛАРМАНТНО У СЛОВЕНИЈИ: Цела земља проглашена високоризичним подручјем због птичјег грипа!

Тањуг

07. 12. 2020. у 16:55

СЛОВЕНАЧКА Управа за безбедност хране, ветеринарски сектор и заштиту биља прогласила је данас целу Словенију високоризичним подручјем због појаве птичјег грипа, а након трећег случаја болести у тој земљи.

АЛАРМАНТНО У СЛОВЕНИЈИ: Цела земља проглашена високоризичним подручјем због птичјег грипа!

Фото ЕПА

Прва два случаја откривена су у приморском граду Пирану, а трећи у Љубљани код лабуда, због чега је Управа наложила узгајивачима живине да предузму заштитне мере, преноси СТА.

Министарство пољопривреде, шумарства и исхране такође је издало наредбу узгајивачима да доследно спроводе све превентивне мере и да појачају надзор над животињама.

Птичји грип је веома заразна болест којој су подложне све врсте птица, а преноси се контактом здравих и оболелих птица, али и путем производа од њих који нису довољно термички обрађени.

Иако људи не могу да оболе, могу да шире болест преко ципела, опреме и превозних средстава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Која земља има највише временских зона? Има их чак 12 - овде сунце никад не залази