У ВИКЕНДИЦИ БИЛА И ДЕВЕТА ОСОБА: Младић чудом преживео језиву трагедију која потресла регион

01. 01. 2021. у 17:00

ВЕСТ о смрти осморо младих особа завила је у црно целу БиХ првог дана 2021. године.

У ВИКЕНДИЦИ БИЛА И ДЕВЕТА ОСОБА: Младић чудом преживео језиву трагедију која потресла регион

Фото:Принтскрин

На место несреће су стигла и возила која ће одвести беживотна тела четири девојке и четири младића који су имали између 18 и 19 година.

На кружном току у Посушју код скретања за Трибистово на билборду је симболично упаљено осам свећа чиме је одата почаст преминулима, а заставе су спуштене на пола копља.

Изрази саучешћа стижу из свих крајева БиХ, али и из региона. Члан Предсједништва БиХ Жељко Комшић затражио је од Вијећа министара да се прогласи Дан жалости у целој држави.

Како незванично сазнајемо од мештана, у кући је била и девета особа, али је тај младић неколико сати иза поноћи отишао с прославе Нове године јер је рано ујутро морао ићи на посао на скијалишту Блидиње.

Њега је наводно одвезао један од младића који се потом вратио у кућу где је преминуо.

Претпоставља се да је узрок смрти гушење, али званичан узрок смрти бит ће познат након увиђаја и обдукције тела. Осам преминулих пронашле су особе из суседне викендице.

- У суседној викендици биле су такође млађе особе које су чекале Нову годину. Они су први приметили да нико није изашао из викендице која се налазила у близини. Након тога су покушали ући у викендицу, али врата су била закључана. Један од њих је ушао и у приземљу затекао осам особа у бесвесном стању, након чега је позвао полицију - изјавио је комесар МУП-а ЗХК Милан Галић.

Претпоставља се да је узрок смрти гушење плином, али није могао дати више детаља.

Увиђај је у току, а полиција ће након њега објавити нове информације.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (1)

АЛБАНЦИ ЗАПАЊЕНИ: Ево шта се у Словенији десило навијачима лажне државе (ФОТО)