ПОМОЋ ЖРТВАМА ЗЕМЉОТРЕСА: СНВ предао стоти контејнер у акцији "Банија је наша кућа"
СРПСКО народно веће (СНВ) у Хрватској предало је данас контејнер Одељењу пулмологије, палијативе и дуготрајног лечења Нове болнице у Петрињи који ће служити за дијагностичку обраду пацијената.

Принтскрин Н1
То је уједно стоти контејнер који је СНВ у склопу акције "Банија је наша кућа" донирао подручју погођеном земљотресом, саопстено је из СНВ-а, преноси агенција Хина.
Председник СНВ Милорад Пуповац изјавио је да је то једина болница за плућне болести у Сисачко-мославачкој жупанији, па је веома важно да јој се помогне, како пацијенти не би морали да путују у околне жупаније и дуже чекају на дијагностику и лечење.
Подсећају да већи део Одељења за плућне болести функционише у простору бившег ресторана болнице.
Др Гордана Стјепановић, руководилац петрињског Одељења за пуломологију и продужено лечење с палијативном негом, рекла је да запослени у болници након земљотреса нису седели скрштених руку и да су уз помоћ донација, већ 18. јануара поновно кренули с радом и досад дијагностички обрадили 126 пацијената.
Одљење има капацитет за 14 хоспитализација, а донација СНВ-а увелико ће олакшати и убрзати рад пулмолошке амбуланте, јер ће дијагностички центар добити сопствени простор.
СНВ је после земљотреса на подручје разрушене Баније, а у сарадњи са Српском православном црквом и бројним донаторима из Хрватске, Србије и БиХ, доставио стотину контејнера за привремено стамбено збрињавање становништва.
Такође, допремљене су велике количине грађевинског материјала, хуманитарне помоћи у храни, одећи и хигијенским потрепштинама, а активирани су посебни тимови за пружање психосоцијалне помоћи.
Отворен је хуманитарни пункт у Петрињи и Банијска кућа у Глини, као гаранција становништву да ће помоћ Банији бити систематска и дуготрајна, истиче се у саопштењу СНВ.
Препоручујемо

ЦЕЛУ НОЋ СЕ ТРЕСЛО У ПЕТРИЊИ: Тло се и даље не смирује, нови земљотреси погодили Банију
03. 02. 2021. у 07:57

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)