СРБИ ОСНОВАЛИ ПОЛИТИЧКИ ПОКРЕТ У АМЕРИЦИ: Наша дијаспора се реорганизовала после невиђеног притиска због подршке Трампу

Novosti online

12. 02. 2021. у 12:51

У САД je основана Српско-америчка гласачка алијанса, саопштено је из те организације.

СРБИ ОСНОВАЛИ ПОЛИТИЧКИ ПОКРЕТ У АМЕРИЦИ: Наша дијаспора се реорганизовала после невиђеног притиска због подршке Трампу

Фото: Притнсркин РТС

Организација је проистекла из иницијативе „Срби за Трампа“, а како наводе, без обзира на исход избора, поносни су на начин како је кампања спроведена, те да је у питању био „пионирски корак“ у организовању српске дијаспоре у Сједињеним Државама. Идеја је, како се наводи, да се као заједница грађански укључи у амерички политички процес.

„Уочавајући велику потребу Американаца српског порекла за квалитетним представљањем у Вашингтону, организација САВА је замишљена као транспарентни, нестраначки комитет политичке акције (ПАЦ) који ће подржати појединачне кандидате на будућим изборима на свим нивоима и радити на заговарању одређене законодавне активности или јавне политике које су од интереса за српско-америчку заједницу“, наведено је у саопштењу.

Нова алијанса Срба је, додаје се, прва организација тог типа у историји српске дијаспоре.

Председница организације је њен оснивач, професорка Олга Раваси.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

НЕМОГУЋЕ ЈЕ ПОБЕЋИ ОД ТОГА: Здравко Чолић први пут о оптужбама да воли мушкарце

"НЕМОГУЋЕ ЈЕ ПОБЕЋИ ОД ТОГА": Здравко Чолић први пут о оптужбама да воли мушкарце

ПОЗНАТИ певач Здравко Чолић (73) познат је по томе што свој приватни живот чува далеко од очију јавности. Ипак, једном приликом одлучио је да направи изузетак и открије неколико личних детаља који су изненадили његове обожаваоце.

06. 04. 2025. у 11:39

Коментари (1)

ЈАНИК СИНЕР ПРОЛАЗИ КРОЗ ХОРОР! Каспер Руд брани Италијана који пати због допинг афере