СЛОВЕНИЈА ОТВАРА ГРАНИЦЕ: Влада издала нови декрет са прописима - ево на кога се односи
СЛОВЕНИЈА од данас уклања пограничне контролне пунктове на прелазима са Аустријом, Хрватском и Словенијом, а сви који су прележали ковид-19 или су вакцинисани, могу да уђу у ту земљу без обавезног задржавања у карантину и без резултата тестова на корона вирус.

Фото: ЕПА
Влада Словеније издала је нови декрет којим је регулисала антиепидемијске пограничне прописе у оквиру којих је од сада поново могуће прећи границу са Аустријом, Хрватском и Мађарском, иако ове земље и даље држе на снази своје рестриктивне пограничне мере.
Словенија је објавила и нову листу земаља високог ризика, у којима је епидемиолошка ситуација лошија него у Словенији, а на листи су чланице ЕУ и потписнице Шенгенског споразума.
На тој листи су тренутно само Шпанија, Португалија и Чешка Република и путници из тих земаља су у обавези да поднесу на увид доказ о негативном тесту на корона вирус, преноси СТА.
Ипак, нова правила допуштају да у Словенију може да уђе путник са позитивним тестом старим од 21 дан до шест месеци, или са лекарском потврдом о прележаном ковиду-19, а признаваће се и негативни тестови из страних земаља под условом да лаборатије које су их издале имају акредитацију својих националних Института за јавно здравство.
Препоручујемо

ЕПИДЕМИЈА У СЛОВЕНИЈИ: 1. 055 новозаражених - 15 особа преминуло од вируса корона
12. 02. 2021. у 13:20

ЛЕПЕ ВЕСТИ ИЗ СЛОВЕНИЈЕ: Земља прелази у наранџасту зону, пада број оболелих
11. 02. 2021. у 21:09

ОДРОНИ И КЛИЗИШТА У СЛОВЕНИЈИ: Бројни проблеми због поплава у Горењској
08. 02. 2021. у 10:28

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)