БРИТАНСКИ СОЈ СЕ ШИРИ МАКЕДОНИЈОМ: Могуће увођење рестриктивнијих мера

ЗБОГ ширења британског соја вируса у Северној Македонији, министар здравља Венко Филипче није искључио могућност увођења рестриктивнијих епидемиолошких мера на локалном или државном нивоу.

БРИТАНСКИ СОЈ СЕ ШИРИ МАКЕДОНИЈОМ: Могуће увођење рестриктивнијих мера

Фото: Депозит

Додао је да строже мере неће бити препоручене док се не ураде анализе и не утврди у ком проценту је британски сој вируса присутан код новозаражених особа.

Такође је додао да број новозаражених расте и да се процењује да је британски вирус присутан у 50 одсто случајева новозаражених.

- Најновија анализа показује око 50 посто случајева, што је доказ да је овај британски сој вируса све присутнији. У последњих неколико дана видели смо пораст броја позитивних резултата од укупног броја извршених тестова - рекао је министар, пренео је портал МКД.

Утисак је, казао је, да је лепо време измамило људе напоље, где се мере не поштују.

- У том смислу, разговарацемо о могућим додатним мерама у наредном периоду - рекао је Филипче.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Први снимци са места убиства Дарка Весковића званог Прика