"ТРЕБА ИХ СВЕ ЗАРАЗИТИ": Жена у БиХ оптужена за намерно ширење вируса корона
КАНТОНАЛНОтужилаштво Зеничко-добојског кантона у БиХ подигло је оптужницу против Адмире Башић због кривичног дела Преношење заразне болести.

Фото: Depositphotos
БиХ: Жена оптужена да је намерно ширила ковид-19
Према оптужници, она се терети да је поступала супротно одредбама Закона о заштити становништва од заразних болести БиХ јер је одбила хоспитализацију упркос томе што је била заражена корона вирусом као и због тога што је кашљала и пљувала на медицинске сестре, преноси Кликс.ба.
- Она је одбила да се хоспитализује у изолаторијуму ЈУ ''Стационар", који је одредила Кантонална болница Зеница за особе заражене ковидом-19, па иако је свесна да јој је утврђена заразна болест ковид-19 тестирањем истог дана и да може својим понашањем довести до опасности од ширења заразне болести међу медицинским особљем - наводи се у оптужници.
Даље се наводи да је Башић скинула заштитну маску и почела да кашље и пљује у правцу неколико медицинских сестара говорећи "Треба их све заразити", као и да је поред неколико упозорења наставила то да ради.
Препоручујемо

ГДЕ ЈЕ РЕГИОН ГОДИНУ ДАНА ОД ПОЧЕТКА КОРОНЕ? Број заражених расте - мере се не поштују
05. 03. 2021. у 17:43

ВУЧИЋ УРУЧИО ВАКЦИНЕ САРАЈЕВУ: Снажнији смо кад говоримо једним гласом, понели смо се се као комшије и пријатељи (ВИДЕО)
02. 03. 2021. у 09:46 >> 11:22

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)