РУСКА АМБАСАДА У ЗАГРЕБУ: Надамо се да Хрватска неће одуговлачити са набавком спутњикве вакцине

Танјуг

19. 03. 2021. у 19:44

РУСИЈА се нада да Хрватска неће одуговлачити с набавом вакцина Спутњик В, објављено је данас на Фејсбук профилу руске амбасаде у Хрватској.

РУСКА АМБАСАДА У ЗАГРЕБУ: Надамо се да Хрватска неће одуговлачити са набавком спутњикве вакцине

Фото: Танјуг

Амбасада наводи како "тренутно руска страна полази од чињенице да је успостављен интензиван контакт између произвођача вакцина и надлежних тела Републике Хрватске, а пре свега Министарства здравља", преноси хрватски Индекс.

"Амбасада изражава наду да се решавање питања о прелазу на практичну примену постигнутих договора неће одуговлачити", стоји у саопштењу.

У супротном, како се даље наводи, "хрватске саветодавне службе биће присиљене да "стоје у реду" чекајући пристанак ЕМА и Европске комисије колико оне одреде", наводи се у објави.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!

ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".

27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

Коментари (0)

ДАНАС ЈЕ СВИ ОБОЖАВАЈУ: На свадби Николе Јокића певала је само ЈЕДНА певачица