САДА ЋЕ ОНА СПАСТИ НЕКЕ ДРУГЕ ЖИВОТЕ: Потресне речи лекара који су лечили настрадалу девојчицу из Нове Градишке

05. 04. 2021. у 10:34

ДИРЕКТОР Клинике за дечје болести Загреб Горан Роић и докторка Кармен Конџа обратили су се јутрос новинарима поводом смрти тешко претучене девојчице из околине Нове Градишке.

САДА ЋЕ ОНА СПАСТИ НЕКЕ ДРУГЕ ЖИВОТЕ: Потресне речи лекара који су лечили настрадалу девојчицу из Нове Градишке

Фото: Принтскрин/Јутарњи лист/фејсбук

- Тужан епилог који је дубоко потресао целу Хрватску. Надамо се да је наша мала пацијенткиња нашла утеху у вечности где ће бити сигурнија и срећнија. Уз мене су интензивисти који су даноноћно од примања пацијенткиње бринули о њој, но природа повреда је била претешка и упркос свим мерама, није се могло више учинити - казао је директор Клаићеве болнице.

Како је рекао, органи преминуле девојчице ће бити донирани.

- Пре трансплантације је требало спровести правну процедуру која је била комплексна, али то је јуче успешно обављено како би органи спасили неке друге животе - рекао је Роић.

Др Конџа је педијатар у Јединици интензивног лечења и управо је она кобног дана примила двоипогодишњу девојчицу.

- Спровели смо све мере интензивног лечења... Али, резултат је трагичан. Девојчица је имала трагичан живот, а њен случај учиниће нешто да се освести социјална брига о онима који су рањиви. Она ће донирати органе и спасти неке друге животе. Учинили смо све... - каже педијатар.

(Јутарњи лист)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ЛЕТО УЗ ШАМПИОНЕ – Више од 100 малишана бесплатно тренирало са прослављеним спортистима