УГОСТИТЕЉИ ТРАЖЕ СМАЊЕЊЕ ДАЖБИНА: Градоначелник Кадрић најавио нови програм помоћи привреди
ДЕЛЕГАЦИЈА брчанских угоститеља затражила је од градоначелника Брчко дистрикта БиХ Еседа Кадрића помоћ у превазилажењу тешкоћа у пословању изазваних пандемијом короне која траје већ више од годину дана.

Фото Брчкоданас
Они су на састанку одржаном у градској Вијећници затражили ослобађање плаћања пословних простора у власништву града, закупнина за јавне површине, субвенционисање дијела закупнине простора у приватном власништву и обавеза на плате радника. Затражено је и ослобађање плаћања дијела комуналних обавеза као и усклађивање свих мјера са околним општинама и градовима.
Градоначелник Есед Кадрић подјсетио је да је Брчко дистрикт у протеклом периоду исплатио око 8.800.000 КМ за помоћ привреди погођеној пандемијом те најавио да је у припреми први програм помоћи за ову годину који ће бити исплаћиван сукцесивно, по мјесецима, а за шта је у буџету за 2021.годину иницијално обезбијеђено 1.500.000 КМ.
- При доношењу одлука на Кризном штабу увијек мислимо на здравствени сектор и на сектор привреде, како бисмо дјеловали најбоље могуће у датом тренутку. Анализираћемо све ваше приједлоге да бисмо видјели у којим правцима још можемо дјеловати с циљем очувања, а касније и опоравка сектора угоститељства и туризма - обећао је градоначелник Кадрић делегацији угоститеља.
Угоститељи су захвалили градоначелнику Кадрићу на пријему, наглашавајући да је ово први званични сусрет који је организован са доносиоцима одлука од почетка пандемије.
- Драго нам је што сте имали разумијевања да поразговарате са нама и чујете наше захтјеве. Свјесни смо околности да се одређене мјере морају доносити и поштовати и ми их не избјегавамо, али не можемо сами, обзиром да смо претрпјели велике губитке. Потребно је да дјелујемо одговорно заједно са вама, али и са грађанима - закључили су представници угоститеља.
На подручју дистрикта по важећим мјерама угоститељски објекти могу да раде од 7 до 20 часова. Полицијски час траје од 23 до пет часова.
Препоручујемо

ИЗЛАЗ НА МОРЕ ЗА РЕПУБЛИКУ СРПСКУ: Шешељ открива како мора изгледати подела БиХ (ВИДЕО)
19. 04. 2021. у 09:00

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)