ПРИПАДНИЦИ Јединице граничне полиције, у раним јутарњим сатима, на подручју града Зворника, у месту Козлук, спречили су кријумчарење миграната, уз помоћ Посебног тима за спречавање незаконитих миграција, изјавила је за „Новости“ Јасминка Мујић, портпаролка ГП БИХ.
Повезане вести

СТРАХУЈУ ЗА БЕЗБЕДНОСТ: Станари зграда мигранте налазе и на својим балконима
СТАНАРИ зграда у Бихаћу, који живе у непосредној близини недовршеног објекта Дома пензионера у том граду, изразили су окупљањем незадовољство због проблема са великим бројем миграната који годинама бораве у тој грађевини.
18. 04. 2021. у 10:34

САЛВИНИ ИДЕ НА СУЂЕЊЕ ЗБОГ МИГРАНАТА: Бившем министру прети 15 година затвора
СУДИЈА за претходни поступак одлучио је да се бившем министру унутрашњих послова Матеу Салвинију суди, јер је 2019. године одбио да пусти шпански брод за спасавање миграната у италијанску луку, због чега су људи данима били задржани на мору, а у случају да буде проглашен кривим прети му висока затворска казна.
17. 04. 2021. у 18:54

У СКЛАДУ СА ПУТИНОВИМ УКАЗОМ: Русија захтева да преко милион илегалних миграната напусти земљу
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Русије захтева од земаља Заједнице Независних Држава (ЗНД) да њихови држављани, који илегално бораве у Русији, напусте земљу до 15. јуна, саопштио је заменик шефа Међупарламентарне скупштине ЗНД Александар Горовој.
17. 04. 2021. у 15:28

КОД ТУЖИОЦА САМО ЋУТАО: Тужилац предложио притвор осумњиченом за убиство младог авганистанца
ПАКИСТАНАЦ Шер Али (30), који је уахпшен, брзом акцијом лозничке полиције, пошто је осумњичен да је одговоран за смрт двадесетрогодишњег мигранта из Авганистана, по истеку полицијског задржавања, саслушан је у Вишем јавном тужилаштву у Шапцу.
16. 04. 2021. у 09:27

"ПУЦАЛИ" НА ДРИНУ! Полиција у Љубовији пронашла тридесетак илегалних миграната (ФОТО)
ЉУБОВИЈСКИ полицајци су, у две одвојене акције пронашли тридесетак илегалних миграна, који су стигли у овај део Србије, како би отишли, преко Дрине, у БиХ, а онда гледали како да се „докопају“ Хрвастке на путу неке од већих земаља ЕУ, што је већини њих животна жеља и циљ.
15. 04. 2021. у 11:40
Најновије из рубрике

ПАО ПРВИ СНЕГ НАДОМАК СРБИЈЕ, ПОГЛЕДАЈТЕ ПРИЗОРЕ КАО УСРЕД ЗИМЕ: Очекују се хитна упозорења, падавине прете да се интензивирају (ФОТО/ВИДЕО)
ПРВИ снег у Румунији ове сезоне пада на планинским областима, укључујући Трансфагарашан. АНМ издала упозорење за хладне и кишовите дане, а снег стиже и у Србију са могућим снежним прекривачем од преко пола метра на Копаонику.
29. 09. 2025. у 23:39

ОРБАН: "Рекао сам Трампу - Руси су већ победили"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан је рекао да га председник САД Доналд Трамп често пита за мишљење о сукобу Русије и Украјине и да му је рекао да је тај сукоб већ одлучен и да су Руси победили.
29. 09. 2025. у 22:13

У ХРВАТСКОЈ ОСКРНАВЉЕН СПОМЕНИК ЈУРИЈУ ГАГАРИНУ: Огласила се руска амбасада
СПОМЕНИК совјетском астронауту Јурију Гагарину у хрватском граду Пули оскрнављен је у ноћи између недеље и понедељка.
29. 09. 2025. у 22:10

ДРАМА ОКО ГАЗЕ: Трамп и Нетанјаху за план мира, Хамас тврди да га нема
ЗВАНИЧНИК Хамаса Махмуд Мардави поновио је данас да та палестинска милитантна група још није примила писани план за мир у Гази америчког председника Доналда Трампа.
29. 09. 2025. у 22:08

ЗАПАЛИЛО СЕ ВОЗИЛО ТАЈНЕ СЛУЖБЕ У ЦЕНТРУ ВАШИНГТОНА: Све се догодило непосредно пред састанак Трампа и Нетанјахуа (ВИДЕО)
У ПОНЕДЕЉАК ујутро, непосредно пре него што је председник САД Доналд Трамп дочекао израелског премијера Бенјамина Нетанјахуа у Белој кући, једно возило америчке Тајне службе запалило се у центру Вашингтона, јавља часопис Пеопле, позивајући се на портпарола службе.
29. 09. 2025. у 21:44
Kornelic
23.04.2021. 16:23
Ljudi koji su iskorenjeni, lišeni prethodnog zivota, identiteta, adrese, bliskosti sa najbližima postaju bezvoljni, lutaju za smislom, fali im pažnje, osecanja pripadnosti i integriranosti u društva. Kada su liseni priznanja za svoje sposobnosti u vidu neke nagrade ili su bez svrhovitog,opstekorisnog posla oko koga mogu da strukturisu svoje vreme, skloniji su da ispolje negativna ponašanja i tako skrenu pažnju društva na svoje nezadovoljstvo. Ukoliko ne budu integrirani mogu da formiraju sopstvenu grupu ili subkulturu sa tendencijom da se suprotstave autoritetu. Lakše ih je odmah uključiti u drustvene tokove, makar privremeno, dok im se ne otvore perspektive da ostanu ili odu dalje, nego kada se otudje od zajednice. Ako je moguće tretirati zatvorenike na odsluženju zatvorske kazne ili vojnike tako da im se društveno koristan rad na neki način vrednuje ili nagradi, onda i migrante treba društveno korisnim radom povezati sa društvom da se smanje nezadovoljstva, tenzije na lokalu i da se razbiju predrasude tako sto i migranti mogu da nesto doprinesu iz svog okvira i predstave svoju kulturu kao benevolentnu i zanimljivu i za domaće stanovnistvo. Cena je svakako manja nego da se u njihov odnos prema lokalnoj sredini ne ulaze ništa a očekuje nemoguce.