ЈЕРЕМИЋ И ЈЕЦКОВ ЧЕСТИТАЛИ ВАСКРС: Морамо у временима које долазе имати братску слогу и бити против било каквих подела
У СУСРЕТ највећем хришћанском празнику Васкрсењу Господа Исуса Христа, Срби у Хрватској га дочекују на службама у храмовима Српске православне цркве где ће бити читана Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија.

Фото: Новости
Многи ће најрадосни празник у хришћанству дочекати са својим најближима у својим кућама у Славонији, Лици и Далмацији, док ће многи православни Срби на Банији најрадосни празник дочекати у привременом смештају. Радост Васкршења Господа Исуса Христа донеће радост у све српске породице.
Потпредседница СДСС-а Драгана Јецков и прва на листи за предстојеће локалне изборе у “Вуковарско-сремској” жупанији честитала је најрадосни хришћански празник. речима “ Христос Воскресе! Надам се да ће Васкрсење донети мир, срећу, добро здравље и весеље у породице свих православних верника. Подвукла би важност порука нашег Патријарха Порфирија који је послао апел да је важно да очувамо црквено, национално, језичко и културно јединство нашег народа. Морамо у временима које долазе имати братску слогу и бити против било каквих подела као и несугласица које доводе до расправа и сукоба. Слога и јединство су најважни данас за Србе у хрватској и морамо бити саборни и заједно остати у свим искушењима. Желим да сви следимо смернице које нам је његова Светост дала. Васкрс доноси радост у срца свих нас и упутила би честитке свима који ће сутра да прославе најрадосни празник речима Христос Васкресе”.
Срђан Јеремић председник ЗВО и кандидат за дожупана из редова српске мањине придружио се честиткама. “ Надам се да ће годину пред нама да обиљежи мир како у друштву у коме живимо, а тако и у срцу сваког од нас појединачно како би били смерни хришћани достојни вере наших отаца. На данашњи дан је најважније да са нашим комшијама и свим другима у радости и весељу прославимо највећи хришћански празник. Много је изазова данас са којима се суочавају Срби у хрватској али увек их је било. Само уједињени у љубави према христу можемо достојно на њих одговорити. Срећан празник свима “Христос Васкресе”.
Препоручујемо

ОПШТИНА МАРКУШИЦА СДСС ЈЕДИНИ ПРЕДАО ЛИСТУ Зорић: Очекујемо још бољи резултат!
26. 04. 2021. у 11:30

КОЛАР ПРЕДАО ПОТПИСЕ ЗА ЗАМЕНИКА ГРАДОНАЧЕЛНИКА: Подршка СДСС-у у Вуковару никад већа
24. 04. 2021. у 12:11

ИЗРАЕЛСКИ АМБАСАДОР: Хрватска мора да уради нешто по питању усташких симбола
23. 04. 2021. у 17:49

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)