СИРИЈА ДАНАС БИРА ПРЕДСЕДНИКА: Асад гласао на изборима, сви на ослобођеним територијама имају право гласа

Новости онлине

26. 05. 2021. у 09:40

ПРЕДСЕДНИК Сиријске Арапске Републике Башар ал Асад гласао је на председничким изборима у тој земљи, јавља РИА Новости.

СИРИЈА ДАНАС БИРА ПРЕДСЕДНИКА: Асад гласао на изборима, сви на ослобођеним територијама имају право гласа

Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен

Председнички избори у Сирији су почели јутрос у 7 часова по локалном времену, на више од 12.000 бирачких места.

Сиријски држављани ће моћи да гласају за свог кандидата до 19 часова, а по потреби крајњи рок за гласање може бити продужен и до поноћи.

Како је навело сиријско Министарство унутрашњих послова, више од 18 милиона Сиријаца у земљи и иностранству има право гласа, осим оних који живе на територијама којима и даље владају терористи.

Кандидати за председника Сирије су Махмуд Ахмед Мареи из Демократског опозиционог фронта, Абдалах Салум Абдалах, бивши посланик социјалистичке странке, и тренутни шеф државе и генерални секретар БААТ партије Башар Хафез ал Асад.

На председничким изборима 2014. године Асад је победио са више од 88 одсто освојених гласова. Он је на власти од 2000. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ПРЕВАРЕНЕ ДЕСЕТИНЕ СПОРТИСТА! Лажно се представљао као звезда филмова за одрасле, невероватно шта је све урадио асовима спорта!