ПОРУКА КОМЕСАРКЕ УЈЕДИЊЕНИХ НАЦИЈА: Башеле - Напади на Газу могући ратни злочини
ВИСОКА комесарка УН за људска права Мишел Башеле, поручила је данас да израелски удари на Газу могу представљати ратни злочин, ако се покаже да су били несразмерни.

FOTO: Depositphotos
Башеле је отварајући посебно заседање Савета за људска права Уједињених нација, сазваног на захтев муслиманских држава, рекла да није видела доказе да су цивилне зграде у Гази погођене израелским нападима који су вршени у војне сврхе.
- Ако се утврди да су били несразмерни, такви напади могу представљати ратни злочин - рекла је она на заседању у Женеви.
Високи комесар УН је позвала и палестински Хамас у Гази да се уздржи од неселективних напада ракетама на Израел.
Препоручујемо

ПРОТЕСТИ У ТЕЛ АВИВУ: Хиљаде демонстраната траже суживот Јевреја и Арапa
22. 05. 2021. у 22:28

ИЗРАЕЛСКО ПАЛЕСТИНСКИ РАТ: Уништено најмање 2.000 стамбених јединица у Гази
22. 05. 2021. у 16:39

ПОНОВО КРЕНУО ХАОС: Неколико сати после почетка примирја, нов сукоб у Јерусалиму (ВИДЕО)
21. 05. 2021. у 13:41

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (1)