ПРЕКИД РАДА ХИТНЕ ТЕЛЕФОНСКЕ УСЛУГЕ У ФРАНЦУСКОЈ: Проблем регулисан током ноћи

03. 06. 2021. у 15:55

ДИРЕКТОР француске мултинационалне телекомуникационе компаније Оранж Стефан Ришар нашао се данас под политичким притиском након што је његова компанија онемогућила хитне позиве на неколико сати.

ПРЕКИД РАДА ХИТНЕ ТЕЛЕФОНСКЕ УСЛУГЕ У ФРАНЦУСКОЈ: Проблем регулисан током ноћи

Илустрација / Фото Depositphotos

Директор Оранжа критикован због стопирања хитних позива

Француски председник Емануел Макрон рекао је да је веома забринут због инцидента, док је министар здравља Оливије Веран рекао да је прерано рећи да ли постоји било каква веза између прекида позива и три до четири смртна случаја регистрована током тог периода, пренео је Ројтерс.

Прекид рада хитних телефонских услуга, који је поцео јуче поподне, углавном је регулисан током ноћи, али неки мањи проблеми су били присутни и јутрос, рекао је Веран новинарима.

- Ситуација је под контролом док разговарамо. Целокупан саобраћај хитних служби је нормалан на целој територији државе - рекао је Ришар за телевизију ТФ1 око 11.00 часова и извинио се поново погођенима.

Ришара је претходно позвао на разговор министар унутрашњих послова Жерал Дарманен, који је пропуст назвао озбиљним и неприхватљивим.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

УВЕРТИРА ЗА ВЕЛИКО ФИНАЛЕ КУПА КРАЉА: Битка на Метрополитану без калкулација