ОДОБРЕНА ВАКЦИНАЦИЈА ДЕЦЕ У КИНИ: Цепиво синовак за хитну употребу за особе између три и 17 година

05. 06. 2021. у 08:48

КИНА је одобрила вакцину компаније Синовак за хитну употребу за децу између три и 17 година, рекао је за државну телевизију директор Синовака Јин Веидонг.

ОДОБРЕНА ВАКЦИНАЦИЈА ДЕЦЕ У КИНИ: Цепиво синовак за хитну употребу за особе између три и 17 година

Foto: Printskrin

Кинеска масовна вакцинациона кампања, којом је подељено 723,5 милиона доза до 3. јуна, важи за особе старије од 18 година, пренео је данас Ројтерс.

Када ће вакцина Синовак бити одобрена за општу употребу малолетним лицима зависи од имунизационе стратегије здравствених власти Кине, додао је Јин.

Он је рекао да малолетници имају мањи приоритет у вакцинацији против ковид-19, у поређењу са старијим особама, који су у већем ризику да добију озбиљније симптоме уколико се заразе.

Прелиминарни резултати из прве и друге фазе клиничких тестирања показали су да вакцина може да изазове имуни одговор код деце од три до 17 година, као и да су нежељене реакције биле благе.

Државна фармацеутска кућа Синофарм, која користи сличну технологију као Синовак, такође припрема пријаву за употребу вакцине код млађих особа.

Вакцина КанСино Бајолоџикс користи другачију технологију и ушла је у другу дозу тестирања особа између шест и 17 година.

Синовак је завршио фазу два клиничког тестирања где су учесници добили и трећу, бустер дозу, изјавио је Јин.

Код учесника вакцине су виђена повећања од 10 пута у року од седам дана, а 20 пута у року од пола месеца.

Јин је упозорио и да Синовак мора да заврши дуготрајно посматрање количине антитела пре него што да препоруку властима о томе када би трећа доза требало да се да.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа