СВАКО ДЕСЕТО ДЕТЕ НА ПРИНУДНОМ РАДУ: Пандемија погрошала ситуацију - упозоравају УН
СВАКО десето дете у свету присиљено је на рад а, због пандемије КОВИД 19, могли би још милиони дечака и девојчица, упозориле су Уједињене нације, које су 2021. годину прогласили Међународном годином укидања дечјег рада.
Фото: Депоситпхотос
Из ове организације поручују да се, број деце која су присиљена на рад, повећао са 152 милиона у 2016. години на 160 милиона у прошлој. Највише нових малих радника је у Африци, у узрасту од 5 до 11 година, због раста становништва, кризе и сиромаштва.
Уз ђачке додатке и осигуравње бесплатног и квалитетног школовања до стицања радне способности, било би 16 милиона мање деце принуђене на рад, процењују УН. Такође, неопхопдно је повећање улагања у рурални развој и пољорпивреду, јер на тај сектор отпада 70 одсто дечјег рада.
Препоручујемо
ПУТИН НАГОВЕСТИО КРАЈ РАТА Кремљ је у невољи: "Он то можда неће политички преживети"
11. 05. 2026. у 22:32
ПРИНЦЕЗА У ПРВОЈ МИСИЈИ: Кејт Мидлтон стиже у Италију, објавила Кенсингтонска палата
11. 05. 2026. у 21:20
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)