БЛИНКЕН: Једина ствар у којој сам сагласан са Путином

Новости онлајн

13. 06. 2021. у 16:48

ДРЖАВНИ секретар САД Ентони Блинкен је у интервјуу за телевизију „Фокс њуз“ изјавио да је то да су односи Москве и Вашингтона на најнижој тачки у последњих неколико година – једина ствар са којом је сагласан са руским лидером Владимиром Путином.

БЛИНКЕН: Једина ствар у којој сам сагласан са Путином

Ентони Блинкен / Архива

- То је, вероватно, једина ствар са којом сам сагласан сам председником Путином - гласио је одговор Блинкена на питање водитеља да ли је сагласан са мишљењем руског председника да су односи Русије и Америке најнижи у неколико последњих година.

Упркос томе, Блинкен је рекао и да ће председник САД Џозеф Бајден на предстојећем сусрету са Путином покушати да пронађе сфере у којима је могуће остварити сарадњу са Русијом.

Подсетимо, Путин је, говорећи о очекивањима од састанка са америчким колегом Џозефом Бајденом, рекао да Москва и Вашингтон покушавају да смање негативну реторику, али да се „не треба заваравати по том питању“.

Такође је навео и главна очекивања од састанка са америчким председником – успостављање директног дијалога и стварање механизма који заиста функционише у бројним областима у којима постоји обострани интерес.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА!  Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси