ЛАШЕТ ПОРУЧУЈЕ: Немачка да повећа војну потрошњу
НЕМАЧКА мора да повећа војну потрошњу и преузме већи удео војног терета унутар НАТО-а, изјавио је данас Армин Лашет, конзервативни кандидат за наследника Ангеле Меркел на месту канцелара.
Foto: Printskrin Youtube
Шефови држава у оквиру 30-члане Организације Северноатлантског савеза (НАТО) састаће се сутра у Бриселу и разговарати о путу који треба следити против изазова попут Кине, Русије и сајбер претњи, пренео је Ројтерс.
- Када се нешто договоримо на међународном нивоу, треба да се тога придржавамо - рекао је Лашет за "Велт ам зонтаг".
Он је казао да би Бундесвер, савезне оружане снаге, требало да преузму већу одговорност у Африци, око Медитерана и у Малију.
- Увек можемо да разговарамо о томе да узимамо већи удео терета - рекао је Лашет мислећи на Мали, где Бундесвер учествује у мисији обуке Европске уније и у мировној мисији Уједињених нација.
Препоручујемо
КОМШИЋ ПОРУЧИО МИЛАНОВИЋУ: Тешко да Хрватска може зауставити интерес НАТО
13. 06. 2021. у 17:40
ГЕНЕРАЛ ОБРАД СТЕВАНОВИЋ: НАТО у Куманову хтео да нам подметне фалш документ за Косово
13. 06. 2021. у 10:00
УКРАЈИНСКИ ДИВЕРЗАНТИ УБИЛИ ПРИПАДНИКА МИЛИЦИЈЕ ЛНР: Коришћен НАТО калибар 5,56мм
12. 06. 2021. у 17:10
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)