МАРИН ЛЕ ПЕН ЈУРИША КА ВЕЛИКОЈ ПОБЕДИ: Данас локални избори у Француској, Макрону прети велики пораз
У ФРАНЦУСКОЈ се данас одржава први круг регионалних избора, мање од годину дана од председничких избора, тако да представљају тест за будуће кандидате на изборима шефа државе заказаним у пролеће 2022. године.

Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен
Регионални избори су били одложени за три месеца због епидемије корона вируса, и одржавају се у два круга, други је заказан за 27. јун.
Французи бирају саветнике 13 региона у Француској и два у прекоморским територијама за мандат од шест година. Регионалне власти су задужене у областима које се директно тичу грађана, као што су јавни превоз, образовање и регионално планирање.
Регионални избори обично не привлаче много бираче тако да се очекује мали одзив. На изборима 2015. године у првом кругу је било готово 51 одсто суздржаних гласача.
Ове године се предвиђа још мањи одзив, а кампања за те изборе практично није ни одржана због мера против корона вируса.
Према анкетама, владајућа странка Република у покрету председника Емануела Макрона није у повољној позицији на регионалним изборима, а већи фаворит је патриотска странка Национално окупљање Марин Ле Пен.

Фото ЕПА
Аналитичари оцењују да ће Ле Пенова искористи те изборе као кампању за предстојеће председничке изборе.
(Агенције)
Препоручујемо

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (2)