АМЕРИКА ОДГОВОРИЛА КИМУ: Коментар о дијалогу је интересантан сигнал
НА коментар лидера Северне Кореје Ким Џонг-уна о томе да је спреман за "дијалог и конфронтацију", уСАД гледају као на "интересантан сигнал", али Вашингтон и даље жели директан позив из Пјонгјанга како би се почело са денуклеаризацијом Корејског полуострва.

Фото АП
- Његове коментаре од ове недеље сматрамо интересантним сигналом и чекаћемо да видимо да ли ће бити испраћени директнијом комуникацијом о потенцијалном кораку напред - изјавио је данас амерички национални саветник Џејк Саливен у интервјуу за АБЦ њуз.
Саливен је додао да је Бајден рекао да су САД спремне да уђу у "принципијалне преговоре са Северном Корејом како би се суочиле са изазовом севернокорејског нуклеарног програма, ка циљу денуклеаризације корејског полуострва", пренео је Ројтерс.
Ким је наредио својој влади да се спреми "и за дијалог и за конфронтацију" са САД, саопштила је севернокорејска државна новинска агенција.
Препоручујемо

КИМ СЕ ОГЛАСИО: Северна Кореја спремна и за дијалог и за суочавање са САД
18. 06. 2021. у 00:19

ТРОПСКА ОЛУЈА ПОГОДИЛА САД: Поплаве, оштећене куће, ишчупано дрвеће (ФОТО/ВИДЕО)
20. 06. 2021. у 08:35

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)