САМО ВАКЦИНИСАНИ МОГУ У КАФИЋЕ: Уведена нова правила у Москви - Песков послао упозорење
ГРАДОНАЧЕЛНИК Москве Сергеј Собјанин наредио је да барови и ресторани могу да послужују само вакцинисане госте и оне који су прележали инфекцију и развили имунитет.
Фото: Депоситпхотос
Ово је једна од драстичних, али нужних мера сматрају у Кремљу одакле стижу и упозорења да је пораст броја инфицираних изазвала делта варијанта вируса корона, која је први пут откривена у Индији, али и споро спровођење програма имунизације у Русији иако су чак четири вакцине домаће производње одобрене за употребу.
Собјанин је потврдио данас да ће нова ограничења ступити на снагу 28. јуна уз констатацију да су такве мере неопходне како би се избегао нови и строжији локдаун, преноси Ројтерс.
Сви који желе да посећују кафиће, ресторане или барове мораће да покажу свој QР као потврду о вакциницији, или доказ о прележаном ковиду-19, или негативни тест не старији од три дана.
Из Кремља је данас саопштено да ће грађани Русије који нису вакцинисани или нису прележали ковид-19, неизбежно бити суочени са дискриминацијом на радном месту.
- Људи који се нису вакцинисали или нису прележали ковид-19 неће моћи да раде где пожеле. То неће бити могуће јер су они претња свима који раде с њима - упозорио је представник Кремља Дмитриј Песков, док је градоначелник Собјанин потврдио да су слична правила "већ месецима на снази у многим градовима Европе и Азије".
Препоручујемо
МЕДВЕД ПОЈЕО ТИНЕЈЏЕРА: Нашли га како се прави мртав над полупоједеним 16-годишњаком
22. 06. 2021. у 17:20
ПОЉСКИ МИНИСТАР: ЕУ не планира ублажавање санкција против Русије - пре ће их пооштрити
22. 06. 2021. у 15:45
У РУСИЈИ КРИТИЧНО ЗБОГ ДЕЛТА СОЈА: Највише смртних случајева у једном дану од фебруара
22. 06. 2021. у 11:25
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (0)