ЕВРОПСКА УНИЈА НЕ МОЖЕ БЕЗ РУСИЈЕ: Бабиш подсетио на допринос Москве решавању озбиљних светских криза
ВАЖНО је да Европска Унија и Русија одржавају односе, изјавио је чешки премијер Андреј Бабаш. За то, по његовом мишљењу, потребно је одабрати одговарајући формат.

Фото Д. Дозет
- Не видим потребу да за преговарачким столом седи свих 27 држава ЕУ. Између себе треба да се договоримо о темама дијалога, док би непосредне преговоре могли да воде, на пример, председник Француске, канцеларка Немачке, председници Европског савета и Европске комисије - рекао је Бабиш на маргинама самита ЕУ у Бриселу.
Бабиш је подсетио на допринос Москве решавању озбиљних светских криза.
- САД воде дијалог са Русијом, зашто не би могла и ЕУ? Она игра важну улогу у решавању различитих проблема, на пример, у Сирији. Треба се договорити о обнови те земље (Сирије), израдити неку врсту Маршаловог плана за њу, за шта је потребна Руска Федерација - закључио је политичар.
Раније је "Блумберг" објавио да су лидери држава ЕУ одбацили предлог Немачке и Француске да се организује самит са председником Русије Владимиром Путином.
Препоручујемо

АМЕРИЧКИ РАЗАРАЧ НАПУШТА ЦРНО МОРЕ: Руске флоте прате његово кретање (ФОТО)
25. 06. 2021. у 09:52

УМЕСТО ДИЈАЛОГА: Европски савет наложио Борељу да припреми нове санкције против Русије
25. 06. 2021. у 09:04

РУСИЈА ПОРУЧИЛА УКРАЈИНИ: Нове санкције су бесмислене - али одговор сигурно стиже!
25. 06. 2021. у 07:26

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)