ПРОШИРЕЊЕ ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ ПРИОРИТЕТ: Стратешки одговор на бројне проблеме са којима се суочава суседство

30. 06. 2021. у 10:57

ПРОШИРЕЊЕ Европске уније, као један од главних приоритета словеначког председавања ЕУ, кључни је стратешки одговор на бројне проблеме са којима се суочава непосредно суседство ЕУ, објавила је словеначка влада поводом сутрашњег словеначког преузимања председавања Саветом Европске уније.

ПРОШИРЕЊЕ ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ ПРИОРИТЕТ: Стратешки одговор на бројне проблеме са којима се суочава суседство

Фото: ЕПА

Словеначка влада је саопштила да ЕУ мора уложити заједничке напоре на раду на проширењу на земље Западног Балкана, и напомиње да ће самит ЕУ-Западни Балкан бити одржан у Словенији 6. октобра, преноси словеначка агенција СТА.

Словеначки премијер Јанез Јанша се на Брду код Крања јуче састао са амбасадорима држава чланица ЕУ на радном ручку, како би их упознао са кључним приоритетима словеначког председавања Саветом Европске уније које почиње сутра.

Ситуација са ковидом-19, економски опоравак, побољшање отпорности, Конференција о будућности Европе и проширење ЕУ су најважније теме словеначког председавања.

Остале главне теме у другој половини године су миграције и "зелена" и дигитална транзиција, наводи се у саопштењу словеначке владе објављеном након састанка Јанше са амбасадорима.

На радном ручку, који је приредио отправник послова Португалије, Јанша је захвалио Португалији на "добром и успесном председавању".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (0)

БИВШИ ШЕФ НЕМАЧКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ УВЕРЕН: Не би било рата у Украјини да је Ангела Меркел остала на власти