ПУТИНОВ НОВИ ЗАКОН ЗА СТРАНЦЕ: Иностране ИТ компаније морају да имају представништва у Русији
Председник Руске Федерације Владимир Путин потписао је закон којим ће велике стране ИТ компаније које у тој земљи имају више од 500.000 корисника, од 1. јануара идуће године бити обавезне да имају своја представништва у Русији. Према новом закону, представништва морају "у потпуности да представљају и заступају интересе својих матицних компанија".

Фото: ЕПА
Уводи се и сет мера које ће обавезати стране ИТ компаније да се придржавају руског законодавства, или да се суоче с могућношћу делимичног или потпуно блокирања њиховог рада, преноси ТАСС. Прелиминарна листа компанија које би могле да буду обухваћене новим законом укључује 20 платформи и највеће друштвене мреже, видео хостинг, инстант месенџер, интернет продавнице и Википедију.

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (0)