АМЕРИЧКА И БРИТАНСКА ОБАВЕШТАЈНА СЛУЖБА ОПТУЖУЈУ: Русија извела хакерске нападе на стотине мета широм света
АМЕРИЧКА и британска обавештајна служба оптужиле су у заједничком извештају Главну обавештајну управу Генералштаба Оружаних снага Русије (ГРУ) за хакерске нападе на стотине владиних и приватних структура широм света и упозориле да највероватније и даље има покушаја хаковања.

Depositphotos
- ГРУ, војна јединица 26165, бар од средине 2019. године до почетка 2021. године користила је кластер 'Кабернетес' за спровођење великих, дистрибуираних и анонимних покушаја добијања приступа стотинама владиних и приватних објеката широм света користећи методе грубе силе - наводи се у извештају.
Агенција за националну безбедност, Федерални истражни биро (ФБИ) и Агенција за сајбер-безбедност и заштиту инфраструктуре заједно са Националним центром за сајбер-безбедност Велике Британије изнели су поменуте оптужбе на рачун хакерских група које су наводно повезане са ГРУ.
- Ти напори се вероватно настављају до данас - тврде обавештајне службе.
Према њиховим подацима, мете кампање су стотине америчких и међународних структура, укључујући владине и војне структуре у Сједињеним Америчким Државама.
Иако напад има глобални опсег, већина мета налази се у САД и Европи, нагласиле су обавештајне службе.
Извештај детаљно описује методе деловања хакера и садржи препоруке како се заштитити од покушаја хаковања.
Западне земље, укључујући Велику Британију, више пута су оптуживале Русију за мешање у унутрашње послове и сајбер-нападе. Русија је негирала све оптужбе, наводећи да западне земље нису навеле никакве доказе. Москва је више пута изјавила да је спремна за дијалог о сајбер-безбедности.
(Спутњик)
Препоручујемо

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (2)