ДОСЛЕДАН У СТАВОВИМА: Због Јанше бојкотовао заједничку фотографију
СЛОВЕНАЧКИ премијер Јанез Јанша је првог дана председања Словеније Саветом Европске уније критиковао социјалдемократе на радном састанку с Европском комисијом на Брду код Крања, након чега је потпредседник Комисије Франс Тимерманс одбио да се слика за заједничку фотографију, пренели су медији немачког говорног подручја.

Фото: ЕПА
Јанша се, приликом посете председнице ЕК Урсуле фон дер Лајен жалио на подривање правосуђа у Словенији од стране социјалдемократа.
Он је на састанку са представницима ЕК показао фотографију која приказује судију заједно са социјалдемократским политичарима и која је, требало, да докаже како се левица инфилтрира у правосуђе, преноси бечки дневник "Стандард".
Реагујући на то Тимерман, иначе холандски социјалдемократа, одлучио је да бојкотује традиционалну заједничку фотографију.
- Нисам могао да стојим за истим подијумом са премијером Јаншом након неприхватљивог напада на двоје судија И социјалдемократских посланика у Евроспком парламенту - рекао је Тимерманс немачком дневнику "Зиддојче цајтунг".
Препоручујемо

СЛОВЕНИЈА НА ЧЕЛУ ЕУ: Сутра смена на врху европске породице, главни приоритет проширење
30. 06. 2021. у 10:57

ПРОТЕСТ У ЉУБЉАНИ: Демонстранти траже оставку владе и нове изборе (ВИДЕО)
29. 05. 2021. у 00:17

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)