НИЈЕ СВЕ ТАКО ЦРНО: Песков коментарисао однос Русије са чланицама НАТО - "Турска је пример да може"
ДИАЛОГ са Северноатлантском алијансом под ултимативним условима је немогућ, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков.
Фото: ЕПА
- Чак и са Северноатлантском алијансом може се и треба да се разговара, јер само путем дијалога тачно могу да се пренесу забринутости колеги - нагласио је он у програму „Москва. Кремљ. Путин“.
Према речима Пескова, упркос покушајима Русије да обнови дијалог, суочена је са покушајем наметања агенде.
- Штавише, у ултиматумативном облику. То и даље чини немогућим дијалог под условима које покушавају да нам наметну - истакао је портпарол Кремља.
Истовремено, Песков је приметио да Алијанса није усмерена ни на које друге функције, осим на конфронтационе.
- НАТО не доноси никакву стабилност на континенту, већ супротно, у питању је дестабилизујући елемент. Истовремено, Руска Федерација је увек била заинтересована за успостављање конструктивних односа са Алијансом - додао је.
Турска – пример да Русија може да гради партнерске односе са НАТО-ом
Истовремено, Песков сматра да је сарадња Русије и Турске пример да са земљама НАТО-а могу да се граде контруктивни односи.
- Заиста, Турска је НАТО земља, али су истовремено наши односи са том земљом, ипак, пример да чак и са чланицама НАТО-а могу и морају да се граде партнерски односи - рекао је он.
Песков је изразио наду да у односима Русије и земљама НАТО-а „није све тако црно“ и да чак и земље чланице Алијансе, упркос неспорној дисциплини у том блоку изграђеној на врло једноставној вертикали на чијем су врху САД, свеједно могу да задрже свој суверенитет и да заузму одговорну позицију у погледу осигуравања регионалне безбедности“.
(Спутњик)
Стога су односи са Анкаром у том контексту веома важни, сматра портпарол Кремља.
„Пре ће бити да су ти односи стабилизујући за наш регион. Уосталом, аутомат Кашањикова не може да буде ништа осим аутомата Калашњикова. Тако и НАТО не може да буде ништа сем НАТО-а. То је блок створен за супростављање, конфронтацију“, закључио је Песков.
Препоручујемо
ПУТИН ЈЕ БИО У ПРАВУ: НАТО нема шансе да победи у рату са Русијом на Црном мору
04. 07. 2021. у 17:36
ЗЕЛЕНСКИ СЕ УЗДА У ОВО ОРУЖЈЕ: Може да уништи Кримски мост и одбије "руску агресију"?
04. 07. 2021. у 16:45
РУСКИ БАРУТ ЈЕ УВЕК СУВ: Из Кремља проговорили о апокалиптичном сценарију
04. 07. 2021. у 15:19
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)