СИТУАЦИЈА НА ГРАНИЦИ ЈЕ КРИТИЧНА: Огласио се Путин, спреман је да пошаље војску

Новости онлине

05. 07. 2021. у 16:26

ПРЕДСЕДНИК Руске Федерације Владимир Путин разговарао је телефоном са колегом из Таџикистана Емомалијем Рахмоном, пише ТВ Звезда.

СИТУАЦИЈА НА ГРАНИЦИ ЈЕ КРИТИЧНА: Огласио се Путин, спреман је да пошаље војску

Фото: Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Министарство одбране Руске Федерације

Главна тема њиховог разговора је тешка ситуација на граници Таџикистана и Авганистана, као и ескалација која је уследила након америчког повлачења из те земље.

Након америчког повлачења Талибани су кренули у нападе на владине снаге широм земље, због чега је велики број војника лојалних Кабулу пребегао у суседни Таџикистан, а сукоб прети да се разбукта широм централне Азије.

Руски председник је потврдио спремност да Таџикистану пружи потребну подршку, укључујући и војну, било путем ОДКБ-а, или билатералним договором.

Оба лидера изразила су обострано расположење за даље јачање односа између две земље, који су у природи савеза и стратешког партнерства.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

НАЈЛЕПШЕ ЖЕЉЕ – квалитет и укус који спајају генерације