ИНЦИДЕНТ НА СЕДНИЦИ ОЕБС: Руси бесно напустили заседање
ДЕЛЕГАЦИЈА Русије у Парламентарној скупштини Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) напустила је састанак у знак протеста због кршења прописа.
Фото: Депоситпхотос
- Ако желите да радите по правилима онда их морате и поштовати. У случају да желите да предузимате политизоване одлуке ми у томе нећемо учествовати - рекао је на данашњем заседању председник руске делегације у Парламентарној скупштини ОЕБС-а Петар Толстој.
Према његовим речима, скупштина је прекршила пропис - да се одлуке доносе на основу две трећине гласова чланова скупштине, а не на основу две трећине посланика који учествују на заседању – онлајн или лично.
На дневном реду скупштине су се налазиле две резолуције: једна се односи на процену деловања Русије према Украјини и Криму која је добила подршку само 126 чланова скупштине, док друга, која осуђује деловање белоруских власти према опозицији, добила је подршку 122 члана скупштине.
- Ми не желимо конфронтацију, већ дијалог. Одлука која је донета на основу 120 гласова је нелегитимна - изјавио је Толстој.
Састав скупштине чини 323 посланика из 57 држава.
Заседање Парламентарне скупштине ОЕБС-а се одржава од 30. јуна до 6. јула. Један део посланика лично учествују на заседању у Бечу, међу којима је и Толстој, док други посланици присуствују у онлајн формату.
(Спутњик)
Препоручујемо
ЛУКАШЕНКО У КОНТРАНАПАДУ: Европске земље у озбиљном проблему после нове претње Минска
06. 07. 2021. у 18:53
РУСИ УХАПСИЛИ КОНЗУЛА ЗБОГ ШПИЈУНАЖЕ: ФСБ ставио лисице естонском дипломати
06. 07. 2021. у 18:03
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)