НЕМАЧКА МИНИСТАРКА ОДБРАНЕ: Русија је сјајна земља са дивним народом, али има ману

Новости онлајн

06. 07. 2021. у 22:44

НЕМАЧКА министарка одбране Анегрет Крамп-Каренбауер описала је Русију као сјајну земљу са дивним народом, али са „аутократским политичким системом“.

НЕМАЧКА МИНИСТАРКА ОДБРАНЕ: Русија је сјајна земља са дивним народом, али има ману

Фото: Танјуг/АП

-Мислим да први корак у изградњи односа са Москвом подразумева реалну процену онога што Русија представља. То је сјајна земља са дивним становницима, где тренутно постоји политички систем који, према мом мишљењу, има очигледне аутократске знаке, рекла је немачка министарка.

Према њеним речима, НАТО је увек спреман да ступи у дијалог са Русијом, али би он морао да буде озбиљан.

Такође, министарка сматра да Москва „не само да изазива“ Запад, већ „делимично поступа непријатељски“.

-Упркос томе, морамо стално да говоримо да је рука која позива на дијалог пружена, да смо све време спремни да започнемо озбиљан дијалог. Али он заиста треба да буде озбиљан, оценила је министарка током дискусије коју је организовало Немачко друштво за спољну политику.

Крамп-Каренбауерова је такође рекла да је НАТО принуђен да констатује да је Русија у стању да брзо пређе са војних вежби на озбиљан акциони сценарио.

Фото: ЕПА

-То је проверено, истакла је министарка, наводећи као пример „акције руске војске“ на Црном мору.

Истовремено, изразила је мишљење да Москва испитује колико далеко може да оде са својим акцијама у погледу Алијансе. Према њеним речима, уколико јој Запад дозволи да то ради, руска страна ће наставити са сличним понашањем.

Раније је амерички председник Џозеф Бајден изјавио да не може да дâ гаранције да ће успети да промени ставове Русије, назвавши притом свог руског колегу Владимира Путина „аутократом“.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (2)

ЛЕТО УЗ ШАМПИОНЕ – Више од 100 малишана бесплатно тренирало са прослављеним спортистима