ЕТНА НАПРАВИЛА ХАОС: Вулкан зауставио све летове на Сицилији (ФОТО/ВИДЕО)
НА аеродрому Катанија на Сицилији обустављени су сви летови након што је вулкан Етна прорадио и прекрио писту вулканским пепелом.

Фото: Принтскрин
Авиони јутрос нису могли ни да полећу, ни да слећу, наводи се у саопштењу аеродрома.
Етна је последњих недеља више пута еруптирала, али су извештаји о великој штети или повређенима ретки.
Повремено пада пепео и пуцају прозорска стакла од тутњаве вулкана за време ерупције.
Етна, висока 3.300 метара, последњих дана избацивала је лаву и пепео, већином из свог југоисточног кратера, наводи Национални институт за геофизику и вулканологију (ИНГВ).
Институт је такође забележио повремене ерупције на североисточној страни.
Вулкан је избацивао пепео пет до 10 километара увис, стоји у извештају ИНГВ-а.
Препоручујемо


ВАКЦИНАЦИЈА ИЛИ СУСПЕНЗИЈА: Италијанска влада поставила ултиматум здравственим радницима
04. 07. 2021. у 11:31

УЗНЕМИРУЈУЋЕ: Тела погинулих у авионској несрећи у Русији извлаче из воде (ФОТО/ВИДЕО)
07. 07. 2021. у 10:45

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)