"ЗБОГ МИГРАНАТА": Литванија гради „зид“ на граници са Белорусијом

Новости онлајн

07. 07. 2021. у 21:02

ЛИТВАНСКА премијерка Ингрида Шимоните изјавила је да ће Вилњус почети да гради „зид“ на граници са Белорусијом, а такође ће ангажовати војску за патролирање на граници како би сузбила прилив илегалних миграната.

ЗБОГ МИГРАНАТА: Литванија гради „зид“ на граници са Белорусијом

Фото: pixabay

- Започећемо са изградњом додатне физичке баријере која ће раздвојити Литванију и Белорусију, што ће постати одређени знак и одређени фактор одвраћања за организаторе прилива илегалних миграната - истакла је премијерка.

Како преноси литвански Спутњик, премијерка је објаснила да се не разматрају опције као што су „камени“ или „гвоздени зид“.

- Ради се о огради са бодљикавом жицом коју војска користи у своје сврхе. Такво решење се може применити, посебно на одређеним деоницама - истакла је она.

Шимоните је навела да ће околности примене свих мера зависити од динамике прилива илегалних миграната. Она ће следеће недеље отпутовати у Грчку како би разговарала о искуству те земље у борби против прилива илегалних миграната.

Литванија је у последње време саопштавала о порасту броја приведених илегалних миграната на граници са Белорусијом. Према њеним речима, више од хиљаду нелегалних миграната приведено је на граници Литваније и Белорусије од 1. јуна. Са своје стране, председник Белорусије Александар Лукашенко рекао је да та земља више неће задржавати илегалне мигранте за земље ЕУ – због санкција Запада Минск за то „нема ни пара ни снаге“.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

Са панела „ЕТС и ЦБАМ – шта је за Србију и регион боље?“ ОИЕ инвестиције шанса за преговоре са ЕУ