СТРАВИЧАН ПОЖАР У БАНГЛАДЕШУ: Пронађено 49 угљенисаних тела, ватра још букти на последњем спрату фабрике
НАЈМАЊЕ 52 особе су страдале, 20 је повређено, а страхује се да је велики број заробљен у пожару који је избио у фабрици за производњу сокова у Бангладешу, изјавили су данас званичници.
Анђела Стевановић
Пожар је букнуо синоћ у приземљу шестоспратне фабричке зграде у округу Нарајанганџ, 20 километара југоисточно од главног града Даке, којом управља приватна фирма Хашем Фуд енд Бевереџ, подружница мултинационалне Саџеб групе, пренео је Ројтерс.
Фабрика производи воћне сокове од манга под брендом Шезан.
- Три особе су погинуле када су скочиле са зграде да би избегле пожар, а до сада је пронађено 49 угљенисаних тела - рекао је Мустаин Билах, администратор округа Нарајанганџ, британској агенцији телефоном са лица места.
- Пожар још гори на последњем спрату. Ватрогасци се боре да га контролишу, јер су хемикалије и запаљиви материјали били ускладиштени у згради - додао је он.
Узрок пожара још је непознат.
- Спасили смо 25 људи након постављања мердевина на кров. Могли смо да спасемо још људи да су могли да дођу до крова - рекао је Дебашиш Бардхан, заменик директора националне ватрогасне службе.
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)