ПУТИН КОНАЧНО РЕКАО СВЕ О ОДНОСИМА СА УКРАЈИНОМ: "То је замисао совјетске ере, створена на штету Русије"
ПРЕДСЕДНИК Руске Федерације Владимир Путин је написао чланак о историјском јединству Руса и Украјинаца, који је објављен на сајту Кремља.
Фото: Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Депоситпхотос
Путин је обећао током последње директне линије са грађанима да ће написати аналитички текст о односима Русије и Украјине, где ће изнети свој став о напетим односима две земље, преноси РИА Новости.
Он је нагласио да руски и украјински народ сматра једном целином, и изразио је наду да ће грађани обе земље прочитати његов чланак.
- Желео бих одмах да нагласим да зид који је настао последњих година између Русије и Украјине, између делова, заправо једног историјског и духовног простора, доживљавам као велику заједничку несрећу и као трагедију. То је пре свега последица наших сопствених грешака направљених у различитим периодима. Ипак, то је и резултат сврсисходног рада оних сила које су увек тежиле да поткопају наше јединство. Формула коју су применили позната је од памтивека: завади па владај. Ништа ново. Отуда покушаји да се игра на национално питање, посеје неслога међу људима - написао је Путин.
Руски председник је подсетио да Русија не само што је признала Кијев, већ је много учинила да Украјина постане независна земља.
- Модерна Украјина је у потпуности замисао совјетске ере. Знамо и сећамо се да је у великој мери створена науштрб историјске Русије. Довољно је упоредити које су се земље поново ујединиле са руском државом у 17. веку и са којим територијама је Украјинска ССР напустила Совјетски Савез - написао је Путин, алудирајући на Крим.
Препоручујемо
АМЕРИЧКА СТРАТЕГИЈА ПАДА НА ИСПИТУ: Немају шансе у случају рата са Русијом и Кином
12. 07. 2021. у 14:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)